Okul Servislerine Sıkı Denetim

Okul Servislerine Sıkı Denetim
23.11.2021 - 09:34
Haber Merkezi
220

Düzce il Jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Timlerince, öğrencilerin huzurlu ve güvenli seyahatleri için okul servis kontrolleri aralıksız devam ediliyor.

  Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri il genelini kapsayan okul servislerine yönelik uygulama yaptı. Yapılan trafik denetimlerinde, sürücü ve araçlara ait belgelerin yanı sıra, özelliklerine göre araçlarda bulundurulması zorunlu olan emniyet kemerleri, ilkyardım çantası, yangın söndürme cihazı, okul taşıtı yazıları ile kırmızı ışıklı dur levhaları kontrol edildi.

  Bu kapsamda; icra edilen çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik, okul servis araçları özel trafik denetiminde; 42 okul servis aracı kontrol edildi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde, 10 araca 9 bin 150 TL idari para cezası uygulanırken 2 araç trafikten men edildi.

  Jandarma Trafik Şube Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada; “tüm paydaş kurumlarla birlikte geleceğimizin büyükleri çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.


Editör: s.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar