Cumhurbaşkanı Erdoğan Fındık Alım Fiyatlarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fındık Alım Fiyatlarını Açıkladı
12.08.2021 - 00:34
Haber Merkezi
415

Fındık üreticilerinin büyük merakla beklediği fındık fiyatlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Cumhurbaşkanının açıklamasına göre fındık 26 buçuktan alınacak.

Türkiye’nin önemli ihraç kalemlerinden olan ve bu yıl sel, heyelan gibi birçok afete maruz kalan fındık üreticilerinin merakla beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fındık alım fiyatlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ; “Bugüne kadar buğdaydan bakliyata ve çaya kadar pek çok ürünün alım fiyatlarını açıklamıştık. Kuraklık, sel, yangın gibi felaketlerde zarar gören çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın zararlarını da telafi ediyoruz. Özellikle Karadeniz Bölgesi'nde çayla birlikte temel geçim kaynağı fındık. Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite fındık için kg başına 27 lira. Levant kalite fındık içinse kg başına 26 buçuk liradır. Yüksek randımanlı fındığına en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Çiftçilerimize verdiğimiz alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kg'de 2 lira olarak veriyoruz. Tüm bunları fiyatlara ilave ettiğimizde fındık fiyatları kg'de 29 buçuk ile 30 lira arasında gerçekleşiyor” dedi.

 


Editör: s.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar