Bakanlıktan Müjdeli Haberler Geliyor

Bakanlıktan Müjdeli Haberler Geliyor
15.10.2021 - 11:29
Özel Haber
554
1

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in de destek verdiği İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı tren projesinin Düzce’den geçen kısmı için girişimler sürüyor. Son olarak Ayşe Keşir ve projenin mimarı Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ve genel müdür yardımcıları ile toplantı yaparak son durumu değerlendirdi. Yapılan toplantıda müjdeli haberler peş peşe geldi.

  İstanbul – Ankara arasında yapılması planlanan Yüksek Hızlı Tren projesinin Düzce ile birlikte 6 şehir 3 ilçeden geçmesi için yapılan girişimler yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Son olarak Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte projenin mimarı Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda bir dizi toplantılar yaptı. Bakanlık Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ve genel müdür yardımcılarıve şube müdürleriyle toplantı yapan Keşir ve Prof. Dr. Şamadar, müjdeli haber aldılar.

  Yapılan toplantıda Bakanlığın yaptırdığı fizibilitede Prof. Dr. Şamandar’ın önerdiği projenin güzergahının verimli olduğu anlaşıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından da kabul gören projenin yapımı ile birlikte Düzce’nin de içinde bulunduğu İstanbul, Gebze, Kocaeli, Sakarya, Hendek, Düzce, Bolu, Gerede ve Ankara’ya saatler süren ulaşım çilesi sona erecek. Böylece iki metropole ve çevre illere ulaşım dakikalar içinde sağlanmış olacak.

  Bölge insanları ise projenin hayata geçeceği zamanı büyük sabırsızlıkla beklemeye başladı.


Editör: s.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cetin
    Cetin
    15.10.2021 19:58

    Artık otobüs firmalarınin aldığı fais fiyat devri bitiyor rekabet için fiyat indirimine girerler

Resmi İlanlar