Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası Dolu Dolu Kutlanıyor

  Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası Dolu Dolu Kutlanıyor
23.11.2021 - 09:44
Haber Merkezi
228

Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası Düzce’de yoğun programla kutlanıyor. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 22-28 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimliği günü dolayısıyla Çilimli İlçe Devlet Hastanesinde Diş ünitini hizmete açtı, diş hekimlerini ziyaret ederek günlerini kutladı.

 Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimliği günü ekimyapılan çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Dünyanın en iyi 3 sağlık kuruluşundan birisi seçilen Düzce Ağız Diş Sağlığı Merkezini ziyaret eden Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, diş hekimlerinin ve merkezde bulunan personelin haftasını çiçek vererek kutladı.

  İlkokulda ağız sağlığı ve diş temizliği anlatıldı

  Hafta dolayısıyla ayrıca Toplum Ağız ve Diş Sağlığı ekipleri ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Avni Akyol İlkokulunda, çocuklara yönelik ‘‘Ağız ve Diş Temizliği, Diş Sağlığı Açısında Sağlıklı Beslenme Önerileri ve Diş Gelişimi’’ konularında bilgilendirme eğitimleri verildi. Eğitim sonunda öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtımlı yapıldı.

  Çilimli İlçe Hastanesine diş üniti açıldı

  Çilimli İlçe Devlet Hastanesinde 22-28 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günün ve Toplum ağız Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Çilimli İlçe Devlet Hastanesi’nde kurulan diş üniti hizmete açılarak hasta kabulüne başladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, diş ünitesinin hizmete başlamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Böyle anlamlı ve güzel bir günde Çilimli İlçe Devlet Hastanesinde diş sağlığı hizmetleri ile ilgili diş ünitinin hizmet vermeye başlaması çok güzel oldu. Artık İiçemizdeki vatandaşlarımız diş ile ilgili tedavileri için Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gitmek zorunda kalmadan ilçemizdeki Devlet Hastanesinde tedavilerini yaptırabilecekler. Açılan diş ünitinin doktorlarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Editör: s.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar