Bayramda SOKAĞA çıkamayabiliriz

Virüs salgınının etkilerinin azda olsa yavaşladığı bu günlerde Ramazan Bayramında da sokağa çıkma yasağının gelebileceği konuşuluyor

Bayramda SOKAĞA çıkamayabiliriz
4.05.2020 - 16:07
381

Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın, ‘olabilir’ dedi

Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonlarının sokağa çıkma yasağı uygulandığı bu günlerde şimdi de Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği gündeme geldi. Bayram günlerindeki yakın temasın önüne geçmek için Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının uygulanabileceğini Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’da dillendirdi ve ‘İhtimaller dahilinde’ diyerek sokağa çıkma yasağının uygulanabileceğinin sinyallerini verdi.

Bayram 24 Mayıs Pazar günü

Bu yıl Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar günü başlayıp, 26 Mayıs Salı günü bitiyor. 23 Mayıs Cumartesi ise Arefe gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı’nın 9 gün tatil olacağı ve bu 9 günde de sokağa çıkma yasağının uygulanacağı dile getiriliyor.

Bayram nedeniyle vatandaşların memleketlerine ve bayram ziyaretlerine gitmelerini ve sosyal mesafe uygulamasının zor olması nedeniyle bu kararın alınabileceği ifade ediliyor. Türk Hava Yolları’da bayramda uçuş yapmayacağını açıklamıştı


Editör: K. Gulbay

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar