20 Yıl Sonra Öğretmenleri İle Buluştular

20 Yıl Sonra Öğretmenleri İle Buluştular
24.11.2021 - 17:38
Haber Merkezi
183

Düzce Kalıcı Konutlar Gençlik Merkezi, öğretmenler günün dolayısıyla unutulmaz bir sürprize imza attı. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde üst düzey yöneticileri hayatlarında iz bırakmış öğretmenleri ile bir araya getiren Gençlik merkezi gençlerinin sürprizi duygulu anlar yaşattı. Öğrencilerini karşılarında gören öğretmenlerde, öğretmenlerini karşılarında gören o dönemim öğrencileri de gözyaşlarını tutamadı.

  Düzce kalıcı Konutlar Gençlik Merkezi idarecileri ve gençler, öğretmenler günü dolayısıyla unutulmaz buluşmaya imza attılar. Gençlik merkezi idareci ve gençleri Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli idarecilerin hayatlarında iz bırakmış öğretmenlerini buldular. Onları gençlik merkezine davet eden gençler, daha sonra da İl Müdürü İsa Yazıcı ve idarecileri de gençlik merkezinde program düzenlediklerini belirterek çağırdılar.

Öğretmenlerin öğrencilerinden, öğrencilerinin de öğretmenlerinden haberi olmadan yapılan programda birbirlerini karşılar4ında gören öğretmen ve öğrenciler duygusal anlar yaşadı.

Ayrıca geçmişte öğrencileri olan idarecilerin öğretmenleri ile ilgili anılarını anlattıkları görüntüleri de izleyen öğretmenler, duygusal anlar yaşadı.

Bazı öğrencileri de öğretmenleri duygularını anlatırken duygulandılar. Uzun uzun sohbet eden öğretmenler ve geçmişteki öğrencileri, hem okul dönemlerine ait anılarını paylaştılar hem de öğrenciliklerinden sonraki dönemlerini anlattılar. Gençlik Merkezi gençleri tarafından hazırlanan pastayı da öğretmenler hep birlikte kestiler.

  Programda öğretmenler 20 yıl sonra hatırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını, öğrencilerinin hayatlarında iz bırakmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, öğrencilerine teşekkür ettiler.

  Düzce gençlik ve spor İl Müdürü İsa Yazıcı organizasyon ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “öncelikle bugün 24 Kasım öğretmenler günü. Kalıcı Konutlar Gençlik Merkezimizin 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yaptığı programa katıldık. Biz burada bir program olacağını biliyorduk ama böyle bir sürprizle karşılaşacağımızı bilmiyorduk. Sağolsun arkadaşlarımız benim ve şube müdürlerimizin anılarında olan bazı öğretmenlerimizi ve yakınlarını getirmişler. Bende burada ailemin tamında emeği olan 5 yıl öğretmenliğimi yapan ve geleceğimi, hedeflerimi çizmeme yardımcı olan geçtiğimiz yıllarda vefat eden ilhan Ozan öğretmenimin eşi ve kızı ile bir araya geldik. Onlarla burada buluştuk. Duygusal bir ortam oldu. Allah onlardan razı olsun. Bu organizasyonu hazırlayan gençlik merkezi müdürümüz ve gençlik liderlerimize Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çok duygulandık. Yakın zamanda bu kadar duygusallaştığımı hatırlamıyorum.       

  Geçmiş dönemin öğrencileri olan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü idarecileri programın sonunda çiçek vererek hayatlarında iz bırakan öğretmenlerinin günlerini kutladılar.


Editör: s.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Detay (www.duzcedetay.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar